Jongeren demonstreren vreedzaam bij NAVO-tour in Zwolle 22 mei 2025

Een klein groepje jongeren heeft donderdag in Zwolle een demonstratie gehouden bij de NAVO-tour aldaar. Het rondreizende programma, een initiatief van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken, streek gisteren neer in schouwburg Odeon aan de Blijmarkt. Staatssecretaris Gijs Tuinman was daarbij een van de sprekers.

Over de actiegroep ‘Blauwvingers tegen bloedhanden'... Blauwvingers is de bijnaam voor Zwollenaren.

Lees hier het volledige bericht van 1ZwolleRadio-Tv-Nieuws..

Nieuws

Oecumenische verklaring over het escalerende conflict in het Midden-Oosten

Een bericht van de Raad van Kerken in Nederland:

"Zes grote Oecumenische wereldorganisaties, waaronder de Wereldraad van Kerken, spreken hun diepe bezorgdheid uit over de oorlog rond Iran. Ze roepen op tot een onmiddellijk staakt het vuren. Ook het Vaticaan deed al eerder een vergelijkbare oproep."

Lees hier de verklaring.

Lees verder
De wereld staat in brand. Wij lopen

Na ruim een jaar voorbereiding is het zover: de Peacewalk gaat van start.

8.500 kilometer lopen van Amsterdam naar Jeruzalem (AlQuds-Yerushalayim)- door 19 landen, 15 maanden lang. Een pelgrimstocht voor iedereen die gelooft. In vrede.

Loop mee! Een uur, een dag, een week, een maand.
Start ceremonie @ Dominicuskerk Amsterdam.
Zaterdag 25 april Program 10:30 - 12:00
Vertrek: 12:15
RSVP 25-4 Dominicuskerk https://tinyurl.com/kickoffceremonie
meer op www.peacewalk.info

Kijk hier.

Lees verder
Yurii Sheliazhenko aangehouden.

Yurii Sheliazhenko, uitvoerend secretaris van de Oekraïense pacifistische beweging, lid van de IPB-raad en een bekende gewetensbezwaarde, is op donderdag 19 maart in Kiev door de Oekraïense autoriteiten aangehouden.

Lees hier de verklaring die IFOR (waar Kerk en Vrede bij is aangesloten) uitbracht.

Onderteken hier de protestpetitie.

Lees verder

Agenda

24 maart 2026 Stop de oorlog!

Kom dinsdag 24 maart naar het Spui voor het 87e vredesprotest!

Lees verder
31 maart 2026 Hoe zijn we kerk in tijden van oorlog?

Een kerkelijk gesprek over hoe je kerk bent in tijden van oorlog, of: wat het betekent om christen te zijn in een situatie van grote escalatie?

Lees verder
6 april 2026 Paasmars 2026

De paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag

'Zeer welkom! Wij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing.'

Lees verder